Pojedynczy wpis

Aktualności Górnik Wałbrzych

Górnik przed startem III Ligi

Piłkarze Górnika Wałbrzych przygotowywali się do sezonu od początku roku na własnych obiektach. W celu urozmaicenia treningów trener I zespołu Robert Bubnowicz często zmieniał lokacje. Każda jednostka treningowa była odpowiednio zaplanowana i przeprowadzona. Efektem był sukcesywny wzrost formy.
W ostatnim etapie przygotowań piłkarze skupiali się przede wszystkim na zajęciach taktycznych. Budowali schematy zagrań, które mają pomóc w walce o utrzymanie w lidze. Ich dynamika, jakość, dokładność miała dla sztabu szkoleniowego duże znaczenie. W sprawdzeniu tego jak wdrażanie planów taktycznych wychodzi w praktyce miały pomóc mecze towarzyskie.

Górnik rozegrał ich aż 9 z czego w 7 wychodził zwycięsko. Dwukrotnie lepsi okazali się rywale. Bilans bramkowy jest równie imponujący: 38 – 17.

  1. Victoria Świebodzice 3:1
  2. MFK Trutnov 4:1
  3. Soła Oświęcim 3:5
  4. FC Olympia Hradec Kralove 2:3
  5. Piast Nowa Ruda 7:3
  6. Zjednoczeni Żarów 6:0
  7. Polonia-Stal Świdnica 5:1
  8. KS Polkowice 2:1
  9. Olimpia Kamienna Góra 6:2

W ostatnią sobotę Górnik rozegrał też mecz kolejnej rundy Pucharu Polski, który zakończył się remisem 1:1 i do rozstrzygnięcia potrzebne były rzuty karne, w których podopieczni Roberta Bubnowicza wygrali 5:4.
ł W trakcie przygotowań doszło też do roszad kadrowych w szeregach pierwszego zespołu. Z drużyną pożegnał się Norbert Pierzga, który wrócił do swojego macierzystego klubu Sokół Sobótka. Do Wałbrzycha wróciło za to czterech piłkarzy. Na zasadzie wolnych transferów w Górniku ponownie zagrają Dominik Bronisławski (poprzedni klub Raków Częstochowa) i Kamil Popowicz (poprzednio Olimpia Grudziąc). W Górniku zagra również Bartosz Tyktor, który wznowił treningi po półrocznej przerwie i Kamil Sadowski z Victorii Świebodzice.
Najwięcej bramek dla zespołu strzelali Damian Migalski i Kamil Sadowski. Trzon obrony stanowił duet Tyktor – Michalak. W bramce godnie kontuzjowanego Jaroszewskiego zastępował Bartłomiej Ziobro. W najbliższą sobotę rozpoczniemy rozgrywki rundy wiosennej sezonu 2016/2017.

Jakub Zima, swsportinfo.pl