• Dołącz do nas na Facebooku Dołącz do nas na Facebooku
  • Górnik Energy Drink Górnik Energy Drink
  • Górnik on tour! Górnik on tour!
  • Nabór do Akademii Piłkarskiej Górnika Nabór do Akademii Piłkarskiej Górnika

1.09.2014
Andrzej Polak nie jest trenerem Górnika Wałbrzych

1-go września funkcję trenera pierwszego zespołu Górnika Wałbrzych przestał pełnić Andrzej Polak. Pochodzący z Opolszczyzny szkoleniowiec przejął drużynę 13-go maja tego roku po Macieju Jaworskim. W końcówce ubiegłego sezonu zanotował następujący bilans meczów: 2 zwycięstwa, 2 remisy oraz jedna porażka. W tym sezonie pod jego wodzą Górnik Wałbrzych spisywał się znacznie poniżej oczekiwań, zdobywając w sześciu meczach zaledwie jeden punkt, co pozwoliło zająć na obecną chwilę drugie od końca miejsce w tabeli.

 

 

W zbliżającym się środowym meczu z Energetykiem ROW Rybnik drużynę poprowadzi pozostała kadra trenerska pozostająca zatrudniona w Klubie, a nazwisko nowego trenera zostanie podane do informacji publicznej w czwartek.

1.09.2014
Urodziny byłych piłkarzy Górnika

W ostatnich dniach aż trzech byłych futbolistów wałbrzyskiego Górnika obchodziło swoje urodziny.

 

 

Sławomir Radziemski urodził się 27 sierpnia 1974 roku. W swojej przygodzie z piłką reprezentował barwy bardzo wielu klubów. Zaczynał w Zagłębiu Wałbrzych, a później było KP Wałbrzych, Górnik Wałbrzych (1997), Polonia Świdnica, ponownie Górnik (1998-2000), austriackie Pachten, Karkonosze Jelenia Góra, Górnik (2002-2004), Czarni Wałbrzych, Orzeł Mieroszów. Radziemski najczęściej występował na pozycji bocznego pomocnika. Jest młodszym bratem Krzysztofa Radziemskiego, który też grał w przeszłości w Górniku.

więcej »

1.09.2014
Coraz większa strata do bezpiecznej strefy

Porażka Górnika z Siarką spowodowała, że nasz zespół ma już 6 punktów straty do drużyn znajdujących się w tzw. bezpiecznej strefie.

 

 

Nasi wciąż nie mogą odnaleźć formy i zanotowali kolejną porażkę. Za nami w tabeli jest już tylko Wisła Puławy, która też ma fatalny początek rozgrywek. W tej serii spotkań pierwsze punkty i gole stracił MKS Kluczbork, który znalazł pogromcę w ekipie Rozwoju Katowice. Sytuacja w tabeli jest bardzo skomplikowana, a różnice dzielące poszczególne ekipy bardzo niewielkie.

 

 

Wyniki:

Znicz Pruszków – Legionovia Legionowo 1-0 (Maciej Górski 74)

Okocimski KS Brzesko – Stal Mielec 3-2 (Wojciech Wojcieszyński 6, 66, Wojciech Dziadzio 87 – Kamil Kościelny 2, Łukasz Żegleń 70)

Błękitni Stargard Szczeciński – Puszcza Niepołomice 1-0 (Michał Magnuski 43)

Limanovia Limanowa – Kotwica Kołobrzeg 1-5 (Maciej Mysiak 3 – Tomasz Rydzak 36, Konrad Mularczyk 38, Jakub Poznański 51 (k), Bartosz Soczyński 57, Patryk Skórecki 77)

 

więcej »

31.08.2014
Trzecia kolejka w ligach juniorów [foto]

Nasi juniorzy starsi w sobotę wygrali po raz trzeci z rzędu w swojej lidze. W meczu, który rozpoczął się o godzinie 11:00 biało-niebiescy bez żadnych skrupułów rozprawili się z beniaminkiem – Szczytem Boguszów-Gorce, pokonując rywali 7:0.

 

Dwie godziny później na boisko wyszli ich młodsi koledzy, ale ci niespodziewanie odnieśli porażkę w meczu z Orłem Ząbkowice.

 

 

Dolnośląska liga juniorów starszych
III kolejka
Górnik Wałbrzych – Szczyt Boguszów-Gorce 7:0
Bramki: 1:0 Kamil Młodziński (14), 2:0 Kamil Popowicz (28), 3:0 Filip Brzeziński (33), 4:0 Marcin Gawlik (43), 5:0 Dominik Bronisławski (46), 6:0 Dominik Bronisławski (48), 7:0 Dominik Woźniak (75)

 
Górnik: Gracjan Błaszczyk (46 Michał Trzepak), Michał Literski, Hubert Grędziński, Maciej Kwiatkowski (55 Piotr Rojek), Marcel Otok, Marcin Gawlik (65 Patryk Kowalczyk), Filip Brzeziński (46 Damian Migalski), Szymon Ręczkowski (55 Filip Arski), Kamil Popowicz, Dominik Bronisławski, Kamil Młodziński (50 Dominik Woźniak). Trener: Maciej Jaworski

 

więcej »

Partnerzy

  • Partnerzy