• Dołącz do nas na Facebooku Dołącz do nas na Facebooku
  • Górnik Energy Drink Górnik Energy Drink
  • Górnik on tour! Górnik on tour!

28.07.2014
Koniec pucharowej przygody

Wyjazd do Ostrowa Wielkopolskiego zakończył się niepowodzeniem. Nasi piłkarze przegrali w ramach Pucharu Polski z Ostrovią 1-3.

 

 

Pierwsze pół godziny wczorajszego meczu nie przyniosło goli i nie było porywającym widowiskiem. Nasi mieli wprawdzie okazję, by zdobyć gol, ale chybił Orłowski. Tymczasem w 34. minucie błąd popełnił Dariusz Michalak, który w prostej sytuacji stracił futbolówkę. Szymanowski został powalony w polu karnym i arbiter odgwizdał przewinienie. Po rzucie karnym gola dla Ostrovii zdobył Giecz. Wałbrzyszanie poderwali się natychmiast do ataków, czego efektem wyrównujący gol Grzegorza Michalaka, który skutecznie wykorzystał jedenastkę. Jeszcze przed przerwą miejscowi wyszli ponownie na prowadzenie. Tym razem po kolejnym błędzie, który wspólnie popełnili Dariusz Michalak i Damian Jaroszewski.

 

więcej »

25.07.2014
Urodziny byłych graczy Górnika

Dziś swoje urodziny obchodzą Andrzej Dębski oraz Krzysztof Truszczyński – dwaj byli piłkarze biało-niebieskich.

Andrzej Dębski urodził się 25 lipca 1961 roku.

 

 

W wałbrzyskim zespole występował na pozycji obrońcy. W barwach Górnika rozegrał 22 mecze w najwyższej klasie rozgrywkowej.

 

 

Krzysztof Truszczyński urodził się 25 lipca 1956 roku.

W swojej piłkarskiej biografii ma na koncie występy w Stoczniowcu Gdańsk i wałbrzyskim Górniku. W naszym klubie grał w jego najlepszych czasach na boiskach ekstraklasy. W latach 1983-1988 Truszczyński jako środkowy pomocnik i kapitan drużyny zagrał w 110 meczach, w których zdobył 10 goli.

24.07.2014
Limanovia zamiast Kolejarza

Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej przychylił się do wniosków Limanovii oraz Kolejarza Stróże o połączeniu się obu klubów.
Zarządu PZPN dopuścił możliwość połączenia się jednego klubu (stowarzyszenia MKS Limanovia) z sekcją piłki nożnej innego klubu (KS Kolejarz), których siedziby znajdują się na terenie jednego związku piłki nożnej.

 

Obydwa kluby wyraziły chęć połączenia się stosownymi uchwałami władz obydwu klubów. Nowo powstały klub pod nazwą MKS Limanovia Szubryt w Limanowej stał się tym samym członkiem PZPN i zagra od nowego sezonu w II lidze, bowiem Kolejarz miał licencję na tę klasę rozgrywkową.

 
Wałbrzyski Górnik już w drugiej serii spotkań 9 sierpnia zmierzą się z nowym przeciwnikiem w Limanowej.

23.07.2014
Urodziny Andrzeja Wojtkowiaka

20 lipca 1968 roku urodziny obchodził były zawodnik piłkarskiego Górnika – Andrzej Wojtkowiak.

 

 

Wojtkowiak grał w Metalu Kluczbork, skąd w 1986 roku trafił do Górnika, który wówczas grał w najwyższej klasie rozgrywkowej. W Wałbrzychu Wojtkowiak spędził kilka sezonów, a w ekstraklasie zaliczył 31 meczów, w których zdobył 2 gole. Później jeszcze przez wiele lat występował w LKS-ie Jankowy.

23.07.2014
Igor Łasicki wypożyczony do AS Gubbio 1910

Były obrońca Górnika – Igor Łasicki- w nowym sezonie będzie występował w barwach AS Gubbio 1910.

 

 

Igor Łasicki spędzi najbliższy sezon w trzecioligowym AS Gubbio 1910.

 

 

Łasicki, który w poprzednim sezonie wystąpił w jednym meczu Serie A, zostanie wypożyczony z SSC Napoli do Gubbio, a więc klubu, który w minionych rozgrywkach zajął 12. miejsce w grupie B włoskiej trzeciej ligi.

Partnerzy

  • Partnerzy