II liga, grupa zachodnia

  • Dołącz do nas na Facebooku Dołącz do nas na Facebooku
  • Górnik Energy Drink Górnik Energy Drink
  • Górnik on tour! Górnik on tour!
  • Nabór do Akademii Piłkarskiej Górnika Nabór do Akademii Piłkarskiej Górnika

20.10.2014
Podsumowanie kolejki

Kolejna porażka Górnika w meczu ligowym stała się faktem. Nasi wciąż zamykają tabelę i niewiele dobrego można powiedzieć o grze wałbrzyszan.   Nasi jechali do Kołobrzegu na mecz z Kotwicą osłabieni, ale chyba nikt nie spodziewał się, że chłopcy Jerzego Cyraka przegrają aż 0-4. Górnicy strzelają bardzo mało goli i bardzo dużo ich tracą i w efekcie nadal mają na koncie zaledwie 2 oczka.

 

W innych ciekawych meczach, lider z Kluczborka zremisował przed własną publicznością z groźnym Zniczem Pruszków. Ważny mecz w Legionowie wygrali piłkarze Siarki Tarnobrzeg. W meczu dwóch rewelacji rozgrywek – Błękitni Stargard Szczeciński podzielili się punktami z Rozwojem Katowice.

 

więcej »

18.10.2014
Klęska w Kołobrzegu

8 października 2014, 18:00 – Kołobrzeg (Stadion Miejski)
Kotwica Kołobrzeg 4-0 Górnik Wałbrzych
Krzysztof Biegański 11, 38, Patryk Pietras 88, Krzysztof Bułka 90

 

 

Kotwica: 1. Patryk Kamola – 3. Kacper Chruściński, 18. Jakub Poznański, 28. Paweł Szutenberg, 11. Łukasz Cebulski – 10. Tomasz Rydzak (82, 32. Krzysztof Bułka), 8. Michał Danilczyk, 93. Patryk Pietras, 91. Konrad Mularczyk (90, 77. Konrad Korczyński), 7. Patryk Skórecki (90, 23. Mikołaj Duwe) – 99. Krzysztof Biegański (77, 22. Maciej Ropiejko).

 

 

Górnik: 1. Patryk Janiczak – 16. Mateusz Sawicki, 5. Bartosz Tyktor, 6. Tomasz Wepa, 2. Dariusz Michalak – 7. Kamil Mańkowski (82, 15. Mateusz Krzymiński), 11. Adrian Moszyk, 18. Grzegorz Michalak, 14. Michał Oświęcimka, 21. Damian Migalski (58, 22. Sebastian Surmaj) – 19. Marcin Folc (58, 8. Kamil Śmiałowski).

 

 

żółte kartki: Biegański, Pietras, Danilczyk, Ropiejko, Mularczyk, Duwe – Folc, Surmaj, Sawicki, Moszyk.
czerwona kartka: Dariusz Michalak (55. minuta, Górnik, faul).

sędziował: Karol Rudziński (Olsztyn).

17.10.2014
Zapowiedź meczu z Kotwicą
W bieżącej kolejce rywalem naszego Górnika będzie znajdująca się również w strefie spadkowej Kotwica Kołobrzeg. Beniaminek, który wywalczył awans z III ligi pomorsko-zachodniopomorskiej, rozpoczął  sezon od remisu z Puszczą Niepołomice, w piątej natomiast kolejce notując pierwszą wygraną – 4:3 z rewelacją rozgrywek Pucharu Polski – Błękitnymi Stargard Szczeciński.  Kolejkę później rozgromili na wyjeździe Limanovię Limanowa 5:1, co na pewno było sporym zaskoczeniem. Dalszy udział w rozgrywkach Kotwicy to pasmo  porażek przetykanych remisami.

 

 

 

Górnik – szkoda gadać -odnotował chyba najgorszy start w rozgrywkach w historii – najstarsi kibice nie pamiętają by ich ulubieńcy tak fatalnie spisywali się w lidze. Dość powiedzieć, że w dwunastu kolejkach zdobyliśmy tylko dwa punkty. Czas ucieka, a peleton odjeżdża. Początek spotkania w sobotę, 18-go października o godzinie 18:00, na stadionie przy ulicy Śliwińskiego w Kołobrzegu.

16.10.2014
Urodziny dwóch byłych graczy Górnika

W ostatnich dniach swoje urodziny obchodziło dwóch byłych piłkarzy Górnika Wałbrzych, którzy występowali w biało-niebieskich barwach za czasów największej świetności.

 

 

Dariusz Kurzeja urodził się 14 października 1969 roku. Do Górnika trafił jesienią 1987 roku i w najwyższej klasie rozgrywkowej dla naszego klubu zaliczył 16 meczów. Później grał jeszcze w Sokole Pniewy, Zagłębiu Lubin oraz kilku niemieckich zespołach występujących w niższych klasach rozgrywkowych.

 

Jerzy Kowalik jest na pewno znany starszym kibicom wałbrzyskiego Górnika. Urodził się 15 października 1961 roku. Grał w Wiśle Kraków, Szombierkach Bytom i uchodził za solidnego ligowca. W 1984 roku trafił na trzy sezony do Górnika, w którym zaliczył w najwyższej klasie rozgrywkowej 79 meczów i zdobył w nich 10 goli. Później grał jeszcze w Hutniku Kraków, norweskim Tromsoe i klubach z niższych lig.

Partnerzy

  • Partnerzy