• Górnik on tour! Górnik on tour!
  • Nabór do Akademii Piłkarskiej Górnika Nabór do Akademii Piłkarskiej Górnika

1.11.2014
Z Mielca wracamy bez punktów

Piłkarze Górnika prowadzili do przerwy w Mielcu z miejscowa Stalą 1-0. Niestety, w drugiej części dali sobie strzelić trzy gole i ostatecznie przegrali mecz 1-3.

Nasi zaczęli mecz bardzo spokojnie, ale to Stal pierwsza groźnie zaatakowała, na szczęście dobrze interweniował Janiczak. W 15. minucie wałbrzyszanie mieli znakomitą okazję do zdobycia gola. Po składnej akcji Orłowski trafił w poprzeczkę. W 20. minucie znów w bramce Górnika dobrze spisał się Janiczak, który obronił uderzenie z 14 metrów. W 24. minucie Stal miała wyśmienitą szansę na otworzenie wyniku, jednak znów na wysokości zadania stanął Janiczak, który instynktownie obronił uderzenie głową z 4 metrów. W tym okresie meczu przewagę osiągnęła Stal, która częściej była przy piłce i szybciej konstruowała akcje. W 32. minucie nasi wykonywali rzut wolny i bliski zdobycia gola był Wepa, jednak minimalnie chybił. Już minutę później sfaulowany w polu karnym Stali został Grzegorz Michalak i sędzia podyktował jedenastkę, która bardzo pewnym strzałem na gola zamienił Folc. W 38. minucie groźny strzał z dystansu Janiczak zdołał sparować do boku. W 42. minucie Orłowski domagał się odgwizdania drugiej jedenastki za zagranie ręką w polu karnym zawodnika Stali, ale sędzia podjął inną decyzję i karnego nie podyktował. W 45. minucie Górnika od utraty gola uratowała poprzeczka i na tym emocje w pierwszej odsłonie się zakończyły.

więcej »

31.10.2014
Stal Mielec – Górnik 3:1

31 października 2014, 17:00 – Mielec (stadion MOSiR)
Stal Mielec 3-1 Górnik Wałbrzych
Rafał Jankowski 50, Sebastian Duda 57, Kamil Radulj 87 – Marcin Folc 34 (k)

Stal: 1. Wojciech Daniel – 3. Mateusz Załucki, 5. Sebastian Duda, 14. Kamil Kościelny, 23. Krystian Getinger – 13. Damian Bożek (78, 10. Damian Skiba), 6. Sebastian Głaz, 17. Jakub Żubrowski (73, 18. Mateusz Podstolak), 7. Kamil Radulj, 15. Mateusz Cholewiak – 11. Rafał Jankowski (64, 24. Grzegorz Płatek).

Górnik: Patryk Janiczak – Filipe, Przemysław Cichocki, Bartosz Tyktor, Mateusz Sawicki – Dominik Bronisławski (68 Kamil Mańkowski), Tomasz Wepa, Grzegorz Michalak, Marcin Folc (61 Adrian Moszyk), Michał Oświęcimka (77 Kamil Śmiałowski) – Marcin Orłowski.

żółte kartki: Jankowski, Żubrowski – Orłowski, Oświęcimka.

sędziował: Grzegorz Jabłoński (Kraków).
widzów: 2415.

30.10.2014
O długach, perspektywach i walce

Górnik Wałbrzych, który w ostatnią sobotę przełamał złą passę i na własnym boisku wywalczył 3 punkty, w piątek gra ze Stalą Mielec. Wydaje się, że to długo wyczekiwane sobotnie zwycięstwo, stało się dla zawodników pozytywnym bodźcem. Choć walka o zmianę pozycji w tabeli nie jest jedyną, którą Klub toczy.

Wczoraj po południu drużyna spotkała się z Tomaszem Jakackim, prezesem Klubu. Trudne rozmowy, które zastąpiły trening, dotyczyły sytuacji finansowej i perspektyw Górnika. Klub – jak wszyscy dobrze wiedzą – ma długi. Wprawdzie po pierwszym lipca, kiedy Jakacki objął funkcję prezesa, podjęto szereg działań ratunkowych, ale spłacenie zaległych składek ZUS, spowodowało opóźnienia w wypłatach pensji. W efekcie w sierpniu i wrześniu zawodnicy nie dość, że nie dostali wypłat w terminie, to na dodatek tylko częściowe. Nic dziwnego, że ostro stawiali sprawę, oczekując wypłat w konkretnych terminach.

więcej »

29.10.2014
Juniorzy grali z Bolesławcem

Nasze drużyny juniorskie w miniony weekend spotykały się z zespołami Bolesławca. Juniorzy starsi zaliczyli przykrą wpadkę, pomimo tego, że przeważali w spotkaniu. Kilka razy uderzali między innymi w poprzeczkę, natomiast rywale wykorzystali swoje szanse i strzelili nam dwa gole. Strzał z rzutu karnego obronił Gracjan Błaszczyk. Biało-niebieskim nie udało się strzelić bramki i przegraliśmy 0:2.

Dolnośląska liga juniorów starszych XII kolejka

Górnik Wałbrzych – BKS Bolesławiec 0:2 (0:0)
Bramki: 0:1 Mikołaj Czernatowicz (75), 0:2 Dawid Wołowicki (90+3)

(W 33 minucie goście nie wykorzystali rzutu karnego – Damian Błaszczyk obronił strzał rywala)

Górnik: Damian Błaszczyk, Michał Literski, Hubert Grędziński, Michał Tytman, Marcel Otok (81 Szymon Ręczkowski), Marcin Gawlik, Kamil Popowicz, Sebastian Surmaj, Kamil Młodziński (61 Dominik Woźniak), Damian Migalski, Mateusz Sobiesierski (52 Filip Brzeziński). Trener: Maciej Jaworski

więcej »

28.10.2014
Kibice w trochę lepszych humorach

Piłkarze Górnika wreszcie wygrali mecz ligowy i znacznie poprawili humory swoim sympatykom.

Miejmy nadzieję, że ta wygrana da impuls piłkarzom Górnika i zaczną oni regularnie gromadzić punkty i wyjdą ze strefy spadkowej.