• Oddaj swój 1% Górnikowi - wspieraj swój klub! Oddaj swój 1% Górnikowi - wspieraj swój klub!
  • Górnik Wałbrzych - Jarota Jarocin Górnik Wałbrzych - Jarota Jarocin

22.04.2014
Był Rozwój, czas na Chrobrego

Już jutro piłkarze wałbrzyskiego Górnika stoczą kolejny bój o ligowe punkty. Tym razem wałbrzyszanie udają się na prestiżowy mecz do Głogowa, gdzie ich rywalem będzie liderujący w tabeli Chrobry.

W sobotę nasz zespół przełamał serię porażek i bezbramkowo zremisował z Rozwojem Katowice. Nasz rywal, a więc Chrobry, wygrał po golach Łukasza Szczepaniaka 2-0 w Stargardzie Szczecińskim z Błękitnymi. Swoje mecze wygrały także inne ekipy walczące o awans do I ligi, a mianowicie Zagłębie Sosnowiec (trzy gole zdobył w tym meczu Łukasz Tumicz) oraz Bytovia, która pokonała 3-1 Gryfa Wejherowo.

W jutrzejszych meczach na główny plan wysuwa się starcie Górnika z Chrobrym, które zawsze przyciąga na trybuny sporą liczbę kibiców obu zespołów i którzy to kibice potrafią zorganizować niesamowitą oprawę meczu. Ciekawie powinno być również w Bytomiu, gdzie zmierzą się dwa niezwykle zasłużone kluby, a więc miejscowa Polonia i Warta Poznań. Ciężkie zadanie stoi przed piłkarzami Zagłębia Sosnowiec, bowiem udają się na mecz do solidnego Rozwoju Katowice, a Bytovia zechce zgarnąć komplet punktów w Kaliszu.

więcej »

20.04.2014
Wypowiedzi trenerów po meczu Górnik – Rozwój

Dietmar Brehmer – trener Rozwoju Katowice powiedział: Myślę, że obie drużyny będą miały spokojne święta. Nikt tu nie chciał przegrać, stąd oba zespoły walczyły do końca o zwycięstwo. Myśmy mieli swój kryzys, który przełamaliśmy w ostatnim meczu z Błękitnymi i z optymizmem przyjechaliśmy do Wałbrzycha. Drużyna Górnika też jest w ciężkim momencie, dlatego myślę, że trener będzie również z tego punktu zadowolony. II liga jest bardzo ciekawa, bo dół niesamowicie zaczął rundę wiosenną. Jeśli chodzi o mecz, to były sytuacje z obu stron, ale zabrakło bramek, które są solą piłki nożnej, więc pewnie kibice będą nieco zawiedzeni. Dla mnie jako trenera była to jednak ciekawa rywalizacja.

więcej »

19.04.2014
Bezbramkowy remis

Nasi piłkarze  po trzech z rzędu przegranych meczach zremisowali bezbramkowo z Rozwojem Katowice.

Już w pierwszej minucie Daniel Zinke mógł zdobyć gola, ale przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem gości. W kolejnych minutach lekką przewagę posiadali nasi, ale nie stwarzali sytuacji. Dalsza część pierwszej połowy to sporo dośrodkowań i stałych fragmentów gry, jednak ani Górnicy ani goście z Katowic nie potrafili zdobyć gola. W 40. minucie Rozwój mógł pokusić się o skuteczną akcję, ale znów zakończyło się na niecelnym uderzeniu. Jeszcze w ostatniej minucie pierwszej odsłony bramkarza Rozwoju starał się zaskoczyć Szuba, lecz bez efektu. Janiczak strzegący bramki Górnika w pierwszej połowie był praktycznie bezrobotny.

więcej »

18.04.2014
Górnik – Rozwój

plakat-A3

18.04.2014
Na mecz z Rozwojem wejdziesz za 5 złotych

Już jutro piłkarzy II-ligowego Górnika Wałbrzych czeka arcyważny mecz z Rozwojem Katowice. Bilety wstępu na to spotkanie będą wyjątkowo kosztowały tylko 5 zł.

Kibice, którzy chcą obejrzeć w akcji piłkarzy Górnika i kibicować im i zachęcać do przełamania złej passy, wejdą na to spotkanie za jedyne 5 zł. Zarząd klubu podjął taką decyzję w związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi.