Adam Tokarz w latach 1969-1973 reprezentował barwy wałbrzyskiego Górnika. Dotarła do nas informacja, że zmarł w wieku 70 lat.

Adam Tokarz urodził się 19 grudnia 1944 roku. Swoją piłkarską karierę rozpoczynał w Moto Jelczu- Oława. Tam grał do 1967 roku. Później trafił do wrocławskiego Śląska, od 1969 do 1973 roku był napastnikiem wałbrzyskiego Górnika. W 1973 roku z Wałbrzycha przeniósł się do Lechii Gdańsk, a na koniec kariery bronił barw Stoczniowca Gdańsk.

24.11.2014
Brakło trochę szczęścia

W meczu w Stargardzie Szczecińskim nasi piłkarze byli bliscy sprawienia miłej niespodzianki i wywiezienia co najmniej jednego punkty z trudnego terenu. Niestety, Górnik uległ Błękitnym 1-2.

Nasi znów zaprezentowali się w meczu wyjazdowym z niezłej strony, ale to nie wystarczyło do zdobycia choćby punktu. Znów popełniliśmy proste błędy w defensywie i to kosztowało nas stratę dwóch goli.

więcej »

22.11.2014
Porażka na własne życzenie

Piłkarze Górnika przegrali w Stargardzie Szczecińskim z miejscowymi Błękitnymi 1-2, mimo że prowadzili po 45 minutach 1-0. To kolejny mecz, kiedy wałbrzyszanie dobrze grają w meczu wyjazdowym w pierwszej odsłonie (Stal Mielec, MKS Kluczbork), a w drugiej części kompletnie zawodzą.

Nasza ekipa stanęła dziś przed bardzo trudnym zadaniem zdobycia punktów na boisku Błękitnych Stargard Szczeciński, a więc ekipy, która radzi sobie w tym sezonie bardzo dobrze.

Mecz w Stargardzie Szczecińskim mógł ułożyć się znakomicie dla wałbrzyszan. Już w 3. minucie po dośrodkowaniu Wepy głową uderzył Moszyk, ale w tej sytuacji skutecznie interweniował Ufnal. Już minutę później bramkarz miejscowych wypuścił futbolówkę, do której dopadł Grzegorz Michalak i zdobył gola dla Górnika. Ku zaskoczeniu naszych graczy sędzia uznał, że bramkarz Błękitnych był faulowany i gola nie uznał. W 17. minucie groźnie zaatakowali gospodarze, lecz strzał Liśkiewicza zablokowali obrońcy biało-niebieskich. W 20. minucie Górnik zdobył gola, którego sędzia tym razem musiał uznać. Po dośrodkowaniu Śmiałowskiego do piłki doszedł Orłowski i mocnym strzałem wyprowadził naszych na prowadzenie. W kolejnych dwóch akcjach z dystansu strzelał Grzegorz Michalak, ale dwukrotni się pomylił. W 26. minucie nieznacznie z rzutu wolnego chybił Moszyk. Następne minuty obfitowały w wiele ostrych starć i arbiter pokazał kilka żółtych kartek. Zespół Błękitnych nie potrafił sforsować naszej defensywy, która w tym fragmencie meczu grała niemal bezbłędnie. W 43. minucie w polu karnym Górnika przewrócił się Filipowicz, ale sędzia nie dopatrzył się przewinienia piłkarzy z Wałbrzycha. Jeszcze tuż przed końcem pierwszej połowy strzelał Sawicki, ale wprost w Ufnala.