• Dołącz do nas na Facebooku Dołącz do nas na Facebooku
  • Górnik Energy Drink Górnik Energy Drink
  • Górnik on tour! Górnik on tour!
  • Nabór do Akademii Piłkarskiej Górnika Nabór do Akademii Piłkarskiej Górnika

19.09.2014
Trzeba zgasić Znicz

W sobotę piłkarze wałbrzyskiego Górnika powalczą o pierwszą ligową wygraną w tym sezonie. Ich rywalem będzie niezwykle solidna ekipa Znicza Pruszków.

Nasz najbliższy ligowy rywal po 8 rozegranych meczach zajmuje wysokie 6. miejsce w tabeli z dorobkiem 14 punktów (4 wygrane, 2 remisy i 2 porażki) i z bilansem goli 10-7.

 

więcej »

18.09.2014
Ryszard Wieczorek nowym trenerem Limanovii

Rywal wałbrzyskiego Górnika w rozgrywkach II ligi – Limanovia Limanowa – ma nowego szkoleniowca.

Limanovia dość dobrze rozpoczęła rozgrywki i po trzech kolejkach zajmowała miejsce w czołówce tabeli. Jednak z meczu na mecz sytuacja zespołu z Limanowej zaczęła się pogarszać i po piątej z rzędu porażce, klub rozwiązał za porozumieniem stron kontrakt z trenerem Robertem Kasperczykiem. Nowym szkoleniowcem drugoligowca został Ryszard Wieczorek, który w marcu został zwolniony ze stanowiska szkoleniowca Górnika Zabrze. Wcześniej pracował z Odrą Wodzisław, Koroną Kielce, Piastem Gliwice i Energetykiem ROW Rybnik.

16.09.2014
Nasza młodzież grała w kratkę

W Dolnośląskiej Lidze Juniorów biało-niebiescy stracili pierwsze punkty, ale remis osiągnięty w Legnicy należy uznać za dobry wynik. Wałbrzyszanie grali z Miedzią, która też ma aspiracje wygrania ligi. Gospodarze prowadzili w tym meczu niemal do ostatniej minuty, ale podopieczni Macieja Jaworskiego po raz kolejny pokazali, że grają do ostatniego gwizdka arbitra i zdobyli gola w doliczonym czasie gry, a na listę strzelców wpisał się Woźniak. Tym samym Górnik stracił pozycję lidera na rzecz Lechii Dzierżoniów, ale ustępujemy tej ekipie tylko gorszym bilansem goli.

 

 

W Dolnośląskiej Lidze Juniorów Młodszych nasza drużyna grała również w Legnicy z Miedzią i w tym spotkaniu padł bezbramkowy remis. Po 6 meczach wałbrzyszanie zajmują dość odległą 13. lokatę w tabeli, ale mamy nadzieję, że w kolejnych meczach zawodnicy prowadzeni przez Roberta Bubnowicza poprawią swoją pozycję.

 

więcej »

16.09.2014
Urodziny Bartosa i Janika

W ostatnich dniach swoje urodziny obchodzili Jan Bartos oraz Dominik Janik.

 

 

Jan Bartoš urodził się 13 września 1988 roku. Piłkarską karierę rozpoczynał w FK Teplice, a później występował też w FK Usti nad Łabą i FC Chomutov. W 2011 roku przyjechał do Polski i trafił do wałbrzyskiego Górnika. Dał się poznać jako bardzo solidny i nieustępliwy środkowy obrońca. Jego problemem są jednak urazy i kontuzje i z tego powodu nie może już od dłuższego czasu wrócić na zieloną murawę. Jednak życzymy Jankowi szybkiego powrotu do zdrowia i do składu Górnika.

 

 

Dominik Janik urodził się również 13 września 1988 roku. Grał w juniorach wałbrzyskiego Górnika, skąd na kilka lat wyjechał do Grodziska Wielkopolskiego, by reprezentować barwy Dyskoboli Grodzisk. Do rodzinnego Wałbrzycha powrócił w 2008 roku i do 2011 roku był czołowym piłkarzem biało-niebieskich i zapisał na koncie sporo ważnych trafień, bowiem najczęściej występował na pozycji napastnika.

Partnerzy

  • Partnerzy