Wywiad z trenerem Fojną

9 lipca 2018 Aktualności Seniorzy 0

Przed rozpoczęciem przygotowań na kilka pytań odpowiedział trener pierwszej drużyny Jacek Fojna.

Czy jest trener zadowolony z pierwszych miesięcy swojej pracy w drużynie seniorów?

Połowicznie jestem, ponieważ objąłem drużynę w trudnym okresie. Zespół znajdował się na 11 miejscu w tabeli i był po dwóch porażkach. Ponadto było kilku zawodników kontuzjowanych co nie ułatwiało pracy. Z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że nasza relacja z drużyną zaiskrzyła czego efektem było kilka wygranych spotkań i piąte miejsce na koniec rozgrywek.

Z którego spotkania jest trener najbardziej zadowolony?

Nie chciałbym wyszczególniać jednego nadzwyczaj dobrego pojedynku. Cieszę się, że drużyna w meczach gdzie przegrywaliśmy do przerwy (mecze z Polonią Trzebnica, Sokołem Wielka Lipa czy Orłem Ząbkowice) potrafiliśmy się podnieść i zwyciężyć. Oceniając całokształt końcówki poprzedniego sezonu to z pewnością staraliśmy się zawsze grać o zwycięstwo bez względu na to z kim graliśmy. Cieszę się, że w zespole widać górniczy charakter, czyli coś co cechuje wałbrzyski klub oraz całe lokalne społeczeństwo.

Jakie plany na okres przygotowawczy?

Zaplanowanych mamy 6-7 meczów kontrolnych. Staramy się o pozyskanie sześciu zawodników. Część z nich to piłkarze, którzy w przeszłości reprezentowali już biało-niebieskie barwy na poziomie drugo i trzecio ligowym. Pozostali zawodnicy to wyróżniający się gracze z niższych lig i juniorzy, którzy skończyli wiek juniora i dołączą do kadry pierwszego zespołu. Mamy miesiąc na zgranie oraz wytrenowanie zespołu, żeby jak najlepiej wyglądał w rundzie jesiennej.

O co Górnik będzie grał w nadchodzących rozgrywkach?

Gramy zawsze o zwycięstwo i o najwyższe cele. Uważam, że takie założenia powinny być bez względu na to, kto będzie w tej drużynie występował i kto będzie trenerem. Chcemy wygrać każdy kolejny mecz narzucając przeciwnikowi swój styl, a to jakie będzie miejsce to zobaczymy na koniec sezonu – w czerwcu.