KP Górnik Wałbrzych - oficjalny serwis

Trzeci transfer!

25 lipca 2018 Aktualności Seniorzy 0

 

Kolejnym po Tomaszu Wepie i Michale Oświęcimce nabytkiem jest Sławomir Orzech! Wychowanek, który wraca do nas po dwuletniej przerwie podczas której występował w niemieckim klubie SV Rot-Weiss Bad Muskau i austriackim ASV Kienberg/Gaming. Sławek to kolejny z zawodników reprezentujących Górnik w drugiej lidze. Nasz nowy nabytek udzielił nam krótkiego wywiadu.

Jesteś kolejnym nowym-starym nabytkiem w letnim oknie transferowym. Wracają wspomnienia z drugiej i trzeciej ligi?

Oczywiście ze wracają! Zawsze fajnie jest wrócić myślami do dobrych chwil, a tak wspominam naszą grę w drugiej i trzeciej lidze. Niestety to już tylko wspomnienie i teraz trzeba zrobić wszystko żeby jak najszybciej powrócić na wyższy szczebel bo na to na pewno zasługuje ten klub i miasto.

Trenujesz z drużyną od początku przygotowań, jak przebiegają i jakie nastroje panują w drużynie?

Od początku ciężko trenujemy. Mamy świadomość tego, że nikt nam za darmo w tej lidze nic nie odda i że trzeba dużo i ciężko żeby osiągnąć końcowy sukces. Atmosfera i nastroje w szatni jak zwykle w tym klubie są bardzo dobre. Wszyscy są zmotywowani i chcą jak najlepiej przygotować się do sezonu.

Przez ostatnie dwa sezony reprezentowałeś kluby z Austrii i Niemiec, jaka jest różnica między naszą piłką w niższych ligach, a zagranicą?

Moim zdaniem w Polsce trenerzy bardziej koncentrują się na grze całej drużyny i taktyce. W niższych ligach w Austrii lub Niemczech więcej zależy od indywidualności i umiejętności poszczególnych graczy którzy często decydują o wyniku meczu.

Dziękuję za wywiad i powodzenia!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

KP Górnik Wałbrzych - oficjalny serwis