KP Górnik Wałbrzych - oficjalny serwis

DERBY DLA NAS

27 października 2019 Bez kategorii 0

Zwycięstwem 2:0 zakończył się derbowy mecz z Zagłębiem Wałbrzych. Od początku meczu widoczna była przewaga naszej drużyny. Już w 7 minucie szanse na zdobycie bramki miał Adam Niedźwiedzki, puszczając piłkę po ziemi w róg bramki. Niestety w ostatnim momencie bramkarz Zagłębia obronił strzał. Gra przynosiła wiele stałych fragmentów, jednak, piłka zazwyczaj trafiała w rękawice bramkarza lub nieznacznie mijała bramkę. Zagłębie rzadko pojawiało się na naszej połowie. Z minuty na minutę udawało się stwarzać coraz więcej sytuacji podbramkowych. W 33 minucie rzut rożny. Bije Patryk Rzeszotko, piłka przelatuje nad rękami bramkarza… i trafia bezpośrednio do bramki. Prowadzimy 1:0. Zdobyta bramka powoduje jeszcze większą mobilizację w naszej drużynie. W 40 minucie sam na sam wychodzi Adam Niedźwiedzki, podcięty zostaje jednak przez upadającego zawodnika Zagłębia. Druga połowa zaczęła się podobnie jak pierwsza. Stwarzaliśmy sobie wiele dogodnych sytuacji, jednak brakowało odpowiedniego wykończenia, i to golkiper Zagłębia miał powód do zadowolenia. Być może jako jedyny zawodnik z tego zespołu, gdyż gracze dawnego „Thorezu” mieli wyraźny problem ze stworzeniem dogodnej sytuacji do zdobycia choćby bramki kontaktowej. W 71` dobre podanie Mateusza Biskupa do szesnastki, jednak przyjmujący piłkę Miłosz Rodziewicz znalazł się na spalonym. Chwilę później w dobrej sytuacji podbramkowej znalazł się Piotr Krawczyk, jednak nie wykorzystał szansy i piłkę minęła nieznacznie słupek. W 88` po naszej kontrze piłka odbija się w polu karnym od zawodnika Zagłębia, trafia wprost pod nogi stojącego niecały metr od linii bramkowej Rodziewicza, który to, niewielką siłą wprowadza ją do bramki. Mamy 2:0. Dużą szansę na gola „do szatni”, miał chwilę później Rzeszotko, strzelając rzut karny. Trafił niestety prosto w bramkarza. Kończy się czas regulaminowy, sędzia dolicza co najmniej 3 minuty. Staramy się jeszcze szukać okazji na strzał, jednak nieskutecznie. Wracamy z Dąbrowskiego z trzema punktami i poczuciem spełnionego obowiązku – wygranych derbów. Zwycięstwo ważne, tym bardziej, że mecz z zza parkanu /spotkanie na wniosek Zagłębia, odbywało się przy zamkniętym stadionie/, oglądało około 250 kibiców. Dziękujemy za wspaniały, mimo niesprzyjających warunków doping, który z pewnością wpłynął na jeszcze większą motywację zawodników.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

KP Górnik Wałbrzych - oficjalny serwis