KP Górnik Wałbrzych - oficjalny serwis

BEZ MECZU

2 listopada 2019 Bez kategorii 0

Nie odbyło się spotkanie naszych młodzików z Victorią Wałbrzych /III LOM/, ponieważ drużyna Victorii… nie miała składu na mecz. Nasi zawodnicy, zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami stawili się na zbiórkę w szatni Stadionu na Piaskowej Górze już o godzinie 10:00. W składzie zgodnym z wcześniejszym powołaniem. Od rana otrzymywaliśmy informację, że mecz może się nie odbyć, gdyż… w drużynie Pana Mirosława Furmaniaka nastąpiła epidemia chorób i zawodnicy nie są w stanie zagrać. Mimo tego, jak przystało na profesjonalny zespół, postanowiliśmy nie składać rękawic i czekać na rozwój wydarzeń. Zbierać zaczęła się również część zawodników Victorii. Pół godziny przed planowanym meczem, przyjechał sędzia, podobnie jak my gotowy do odbycia zawodów. Chwilę przed 11 zjawił się Pan Furmaniak, który rozwiał nasze plany o rozegraniu rewanżu. Patrząc się na obecne warunki pogodowe, wczorajsze święto, można by dać wiarę Victorii, że rzeczywiście w drużynie nastąpił pomór. Jednak wśród kibiców i sympatyków sportu młodzieżowego w naszym mieście rodzą się spekulacje, czy aby na pewno deklaracje słowne przedstawicieli Victorii Wałbrzych mają odbicie w rzeczywistości. Ostatni nasz mecz z klubem Pana Furmaniaka zakończył się naszym zwycięstwem aż 12:1. Patrząc się na tendencje wzrostowe naszej drużyny, jak i bliskość terminu obu spotkań, można wnioskować, że dzisiejszy mecz miałby podobny rezultat. W klubie, w którym kładziony jest ogromny nacisk na zwycięstwo, takie wyniki mogłyby być ciężkie do przyjęcia. Kolejnym argumentem, może być fakt przyznania na korzyść Polonii Stal-Świdnica walkowera w meczu LOM z Victorią Wałbrzych, za grę w wałbrzyskim zespole zawodnika nieuprawnionego /według informacji z profilu Polonii na Facebooku, w Victorii grał przynajmniej jeden o wiele lat starszy zawodnik/. Trudno się więc dziwić, że każda niespodziewana sytuacja Victorii. będzie traktowana z rezerwą i obserwatorzy, będą dokładniej przyglądać się działalności klubu. Miejmy nadzieje, że zrobią to nie tylko kibice i sympatycy, ale też osoby decydujące o kształcie szkolenia dzieci i młodzieży w naszym mieście.

Nasza drużyna obecnie zajmuje trzecie miejsce w tabeli – 19 punktów /8 do lidera/, Victoria miejsce piąte – 13 punktów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

KP Górnik Wałbrzych - oficjalny serwis