Awans Górnika do kolejnej rundy

Piłkarze Górnika Wałbrzych w rozgrywkach 1/16 Pucharu Polski rozgrywek DolZPN zagrali przeciwko występującej w Lidze Okręgowej drużynie MKS Szczawno Zdrój. Już pierwsze minuty pokazały, że będzie to spotkanie, do którego obie drużyny podejdą bardzo poważnie. 

Już pierwsza akcja Górnika mogła dać biało-niebieskim prowadzenie. Niestety piłka po uderzeniu Damiana Migalskiego zatrzymała się na słupku. Chwilę później wyborną sytuację zmarnowali gospodarze. Kolejne akcje wałbrzyszan zwiastowały jednak zdobycze bramkowe i rzeczywiście. Najpierw w 16 minucie trafia Migalski, kilka minut później zamieszanie pod bramką wykorzystuje Chajewski. Górnik prowadził 2:0 i nadal atakował. Efektem były dwie kolejne bramki. W 27 minucie na 3:0 strzela Migalski. Dziesięć minut później Młodziński. W ostatnich minutach pierwszej połowy zarówno Górnik jak i MKS mógł strzelić gola. Na drodze do celu stawali jednak bramkarze, a nawet poprzeczka po uderzeniu zawodnika gospodarzy.

Drugie 45 minut to kontrolowanie przez biało-niebieskich przebiegu gry. Kilka groźnych akcji i skuteczne wykończenie w 58 minucie daje Górnikowi piątego gola. Kolejne minuty to akcje z obu stron. Ostatecznie do kolejnej rundy po pewnym zwycięstwie 6:1 przechodzą podopieczni Macieja Jaworskiego.

MKS Szczawno Zdrój – Górnik Wałbrzych 1:6 (0:4)