ANGIELSKIE WZMOCNIENIE

Kolejny transfer za nami. Zawodnikiem naszego Klubu został Edward Chałupka. Przez wiele lat grał w klubach angielskich, ostatnio był zawodnikiem Spójni Strykowo. Zapraszamy do przeczytania krótkiego wywiadu:
 
Jak zaczęła się twoja przygoda z piłka nożną?
 
Moja przygoda z piłka zaczęła się w wieku lat 10, kiedy tata przywiózł mnie na pierwszy trening do Trenera Ciołka. Pamiętam jak tata zabrał mnie na hale na Nowym Mieście i tak zostałem w Górniku na najbliższe 8 lat przechodząc wszystkie szczeble.
 
Mieszkałeś jakiś czas w Anglii, w jakim klubie tam grałeś?
 
Tych klubów było kilka , pierwszy to Newhall United gdzie grałem 3 lata a następnie TL Darby na rok i powrót na kolejne 2 lata do Newhall Utd. Później roczne przygody z Stapenhill FC i Radcliff Olympic oraz Measham Walefare i ostatnie pół roku przed powrotem Dudley Team FC
 
Jak oceniasz poziom piłki nożnej w Anglii?
 
Jeżeli chodzi o sam poziom sportowy to piłka na niższych szczeblach jest zdecydowanie bardziej fizyczna, wybiegana, dużo walki w powietrzu, wślizgów i długich piłek. Ciężko porównać ale myślę ze jednak poziom mimo wszystko jest porównywalny z racji ze u nas gra się zdecydowanie bardziej technicznie.
 
Co skłoniło Cię do powrotu do gry w Górniku?
 
Sentyment, chęć zdobycia awansu w przyszłym sezonie, wspólna gra z bratem i spełnienie małej obietnicy tacie.
 
Jakie jest twoje marzenie?
 
Moje marzenie związane z klubem to na pewno awans w przyszłym sezonie oraz danie kibicom dużo radości z bramek oraz wyników. No i kilku bramek /chłopcy czytając to wiedza o co chodzi/ [śmiech]