KONIEC SEZONU

Pandemia wygrała z rozgrywkami ligowymi, i na najbliższy mecz musimy poczekać do połowy sierpnia.

 

Zgodnie z decyzją prezesów Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej, rozgrywki seniorskie od IV ligi w dół, oraz rozgrywki młodzieżowe, w sezonie 2019/2020 zostały zakończone. Kończymy więc ten niepełny, i trudny dla nas sezon, na siódmym miejscu. Decyzja zakłada również awans zespołu, który uzyskał pierwsze miejsce oraz brak spadków. W przypadku naszej ligi, awans zdobyła Victoria Świebodzice, która od sierpnia rozpocznie grę w Lidze Okręgowej.
Nasz zespół, jak tylko sytuacja na to pozwoli, powróci do regularnych treningów, aby za rok iść w ślady Victorii. Mimo obostrzeń sanitarnych, wiele wskazuje na to, że do nowego sezonu przystąpimy w dużo mocniejszym składzie niż w zeszłym roku. Sezon 2019/2020 zaczęliśmy z niepewnością. Lipcowe perturbacje organizacyjne, spowodowały iż pierwsze treningi nie napawały optymizmem. Zlikwidowana została IV liga /choć byliśmy blisko awansu do III ligi/, startowaliśmy od nowa, zespołem złożonym głównie z młodzieżowców. Pierwszy w rundzie mecz z Sudetami Dziećmorowice, zagrany „z biegu”,  każdy z nas chętnie by zapomniał. Jednak później, z każdym meczem sytuacja zaczęła się poprawiać. Kolejny mecz z Witoszowem wygraliśmy 10:0, później z Włókniarzem 5:0. Zespół zaczął się odbudowywać, sytuacja w Klubie stabilizować, a i na treningach zaczęło pojawiać się coraz więcej zawodników. Udało się nawet wygrać 4:0 z ówczesnym wiceliderem tabeli Darborem Bolesławice, zremisować z liderem Victorią Świebodzice oraz z mocnym MKS Szczawno Zdrój.

Nowy rok przyniósł wzmocnienia kadrowe. Powrócił dawno nie widziany Edward Chałupka, grający w III ligowej Gaci Jan Jakacki oraz Alan Sowik /MKS Szczawno/. W okresie przygotowawczym nie przegraliśmy żadnego sparingu, można powiedzieć, że szliśmy jak burza do rudny wiosennej… której nie będzie.

Zatem na stadionie widzimy się w okolicach 15 sierpnia. Miejmy nadzieje, że sytuacja w kraju się unormuje i wszyscy będziemy mogli kibicować naszej drużynie w walce o awans.

/Aby przeczytać więcej informacji o decyzji PZPN KLIKNIJ TUTAJ /