WIRTUALNA WYGRANA

Nasi zawodnicy Oskar Bilejszys i Szymon Wiejacki pokonali MKS Szczawno Zdrój 6:3 w pierwszym meczu sparingowym w grę FIFA 20.

W drużynie gości zagrali: Marcin Kleban i Michał Wiaderny. W pierwszym spotkaniu zmierzyli się Marcin z Oskarem. Początkowo to zawodnik Szczawna wyszedł na prowadzenie 2:0, jednak górniczy charakter Oskara nie pozwolił mu odpuszczać, co zaowocowało bramką kontaktową i powrotem do gry. Oskar tak się rozpędził, że zdobył jeszcze dwie bramki i wyszedł na prowadzenie 3:2. Praktycznie w ostatniej akcji meczu remis w tym spotkaniu uratował zawodnik Mineralnych, strzelając bramkę na 3:3.
Po tym meczu przyszła pora na rywalizację Michała i Szymona, dwóch najmłodszych uczestników tego dwumeczu. Po błędzie w obronie szczawieńskiego zawodnika, już na samym początku spotkania, na prowadzenie wyszedł Szymon zdobywając bramkę na 1:0. Wraz z upływem czasu Szymon strzelił kolejnego gola i jasne się stało, że jest faworytem tego spotkania. Michał próbował, jednak Szymon strzelił trzecią, chyba najładniejsza bramkę tego dwumeczu, czym przypieczętował swoje zwycięstwo 3:0 i zapewnił nam wygraną w dwumeczu 6:3. Mamy nadzieję, że po powrocie na boisko, kondycja Oskara i Szymona będzie równie wysoka, jak ta wirtualna.